کمپانی یا شرکت نورگرن NORGREN یک شرکت انگلیسی‌تبار بوده و در زمینۀ تولید تجهیز آلات و وسایل جانبی پنوماتیک (جک نورگرن) فعالیت دارد. کمپانی نورگرن در اصل حدود ۹۰ سال است که در حوزه‌ی تولید جک‌های پنوماتیکی پیش فعال بوده و در ضمن وسایل و محصولات این شرکت شامل جک‌های نورگرن، عملگرهای نورگرن پنوماتیکی، رگلاتورهای فیلتر روغن زن یا (واحد مراقبت)، انواع سویچ‌های مختلف و رگلاتورهای پروپشنال است.

جک‌های نورگرن ساخت این کمپانی دارای کیفیت بسیار زیادی بوده و همین کیفیت مازاد باعث افزایش چشم‌گیر قیمت آن می‌شود. جک نورگرن به‌صورت کلی در انواع گوناگونی (هیدرولیکی و پنوماتیکی) در بازار موجود است و امروزه اکثر جک‌های نورگرن در کلیه‌ی حوزه‌ها و شاخه‌های صنعت به‌صورت کلی استفاده می‌شود. در جک‌های نورگرن به‌صورت کلی از جریان نیروی سیال استفاده شده و در ساختار این نوع جک‌ها، قطعه‌های محرک کمتری مصرف می‌شود.

جک نورگرن پنوماتیک

جک نورگرن به‌صورت کلی شامل دو نوع سیلندر پنوماتیک و سیلندر هیدرولیک بوده و در قسمت زیر به معرفی و توضیح جک نورگرن پنوماتیک پرداخته می‌شود. جریان هوای فشرده‌شده جک نورگرن پنوماتیک به‌وسیله‌ی کمپرسور مصرف می‌شود، یعنی این نوع از جک‌ها از هوای فشرده‌شده برای منتقل کردن انرژی استفاده می‌کنند. این جک پنوماتیک از مزیت‌های ویژه‌ای مانند بازدهی زیاد، کنترل مناسب، تعمیر و نگهداری راحت و… برخوردار است. امروزه اکثراً از جک‌های نورگرن پنوماتیک در بیشتر کارخانه‌ها و حوزه‌های صنعتی مختلف نیز استفاده می‌شود.

جک نورگرن پنوماتیک به علت برند نورگرن و ویژگی پنوماتیکی آن در میان افراد از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. هوای متراکم شده در قسمت پشت جک نورگرن پنوماتیک معمولاً جمع شده و این هوا سبب جنبش و حرکت صفحه‌ای که شافت بر روی آن قرار گرفته می‌شود. این سیلندر پنوماتیک در انواع و اقسام گوناگونی در بازار موجود است.

انواع جک نورگن

انواع جک نورگرن پنوماتیک

به‌طورکلی جک نورگرن پنوماتیک به دو گروه خطی و غیرخطی طبقه‌بندی شده است. در انواع جک‌های نورگرن پنوماتیک خطی حرکت به شکل مستقیم بوده و قدرت تولیدی این نوع جک‌ها از حاصل‌ضرب فشار کاری دستگاه در مقطع مساحت کف جک به دست می‌آید.
جک‌های زیر اساساً نمونه‌هایی از جک‌های پنوماتیک می‌باشند: جک کامپکت، جک چهار میل، جک قلمی، جک میل مخفی، جک پروفیلی و جک رادلس و…

جک‌های نورگرن پنوماتیک غیرخطی نیز ازنظر سایزها و وزن دارای تنوع زیادی هستند و قدرت تولیدی جک‌های نورگرن پنوماتیک غیرخطی با توجه به کاتولگ تولیدکننده آن‌ها محاسبه و مشخص می‌شود. جک‌های گریپر، جک‌های شعاعی و جک‌های دورانی نمونه‌هایی برای این گروه از جک‌های نورگرن پنوماتیک هستند.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

فروشگاه اینترنتی نوین صنعت اچ پی، ارائه دهنده انواع جک چهار میل 

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

کاربرد جک‌های نورگرن پنوماتیک

جک‌های نورگرن پنوماتیک اساساً بیشتر در فرایند اتوماسیون صنایع پرس‌کاری، صنایع چوبی، صنعت خودروسازی، کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک، خطوط تولید و… کاربردی ویژه دارند. عنصر اصلی این جک پنوماتیک از هوای فشرده‌شده تشکیل شده است و در بعضی از موارد احتمال دارد به‌جای هوای فشرده‌شده از گازهای خاص دیگری نیز در این نوع جک استفاده شود.

در جک‌های نورگرن پنوماتیک جریان هوای پراکنده‌شده بعد از فعالیت در عملگرهای پنوماتیک از مجراهای بخش خروجی به محیط تخلیه‌شده و به جک بازنمی‌گردند. جک نورگرن پنوماتیک معمولاً در جهت جابه‌جا کردن انواع قطعه‌ها بر روی مدار مورد استفاده قرار گرفته و از طول عمر بالایی برخوردار است. جک‌های نورگرن پنوماتیک حرکت به هر طرفی را برآورد می‌کند و درنتیجه قطعه‌ها می‌توانند به‌طرف جلو، عقب یا پایین و بالا هدایت شوند. محدوده فشار در جک‌های نورگرن پنوماتیک معمولاً بسیار کمتر از جک نورگرن هیدرولیک بوده و از جک‌های نورگرن پنوماتیک در فشار کاری حدود ۱۶ بار استفاده می‌شود.

⬅️⬅️⬅️⬅️ انواع محصولات جک قلمی پنوماتیک را از فروشگاه نوین صنعت اچ پی بخواهید.  ➡️➡️➡️➡️

مشخصات و اجزای کلی جک‌ نورگرن پنوماتیک

جک‌های نورگرن پنوماتیک در اصل از یک جک واحد، سیلندر، کمپرسور و یک واحد کنترلی تشکیل شده و همچنین در یک تقسیم‌بندی دیگر جک‌های نورگرن پنوماتیک دارای پیستون، بدنه اصلی یا پوسته، پکینگ و اتصالات مربوطه می‌باشند و بر اساس نوع نصب و کاربرد مدنظر افراد قابل انتخاب هستند. برای مطلوب کردن وضعیت هوای موجود در این نوع جک، باید اندکی از بخارآب موجود در جک را برداشته و مقدار اندکی روغن مخصوص اضافه شود.

این موضوع کمپرسور هوا را تا حدودی فشرده می‌کند و آن را به سیلندر پنوماتیک که مجهز به پیستون بوده انتقال می‌دهد و باعث تغییر انرژی از انرژی الکترونیکی به انرژی مکانیکی می‌شود و انرژی مکانیکی از یک واحد کنترل با یک دریچه برقی کنترل می‌شود. با توجه به نوع جک نورگرن پنوماتیک مورداستفاده افراد، می‌توان میزان بارهای الکتریکی را کاهش یا افزایش داده و آن را نیز به بیرون منتقل نمود.

جنس بدنه اصلی این جک پنوماتیک به‌طور کل از فلز آلومینیوم تشکیل شده است و دسته‌های پیستون نیز در این جک‌ها از فولاد تقویت‌شده بوده و کاملاً با سنگ‌های مغناطیسی صیقل داده‌شده است. جک‌های نورگرن پنوماتیک به دلیل آن‌که بسیار سریع هستند، می‌توانند با کمک ابزارآلات و وسایل دستی بهتر و مناسب‌تر فعالیت کنند و ازنظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه می‌باشند.

💫 فروشگاه نوین صنعت بزرگترین تأمین کننده  محصولات پنوماتیک، از جمله جک میل مخفی در ایران است. 💫

جک قلمی نورگن

خرید جک نورگرن

اصولاً جک‌های نورگرن ساده ازنظر اندازه، وزن و ابعاد در مقایسه با سایر جک‌های نورگرن هیدرولیکی و پنوماتیکی بسیار سبک‌تر و کاربردی‌تر هستند. مهم‌ترین ویژگی و مشخصات جک نورگرن استهلاک بسیار کم آن است و در ضمن جک‌های نورگرن دارای استانداردهای مناسبی هستند.

سخن نهایی

اکثر افراد برای خرید باکیفیت‌ترین نوع جک‌های نورگرن باید به کاربرد و معیارهای متفاوت این نوع جک توجه کنند و همچنین بسیار مهم است که جک‌های نورگرن از جنس‌های باکیفیت و مرغوبی باشند. 

✍️ نظرات و سؤالات خود را در رابطه با مقاله «جک نورگرن» برای نوین صنعت اچ پی کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *