شیر سوزنی از دیگر مدل‌های شیرآلات هستند که در خط تولید صنعتی کاربرد بسیاری دارند. این شیر اغلب پورت‌های کوچکی دارند که به علت پلانگر سوزنی شکل، می‌توانند تا فلوی سیال را به شکل کامل و دقیق کنترل و تنظیم کنند. شیر سوزنی به دلیل شکل و فرم خاص، اغلب در مسیرهایی نصب و اجرا می‌کردند که کنترل دبی در آن بخش نیاز است. این شیرها در مدل‌های مختلف شیر سوزنی نرمال، رینگ پره‌ای، سیلندر سوراخ دار و تسمه‌ای موجود هستند. رعایت اصول استاندارد و کیفیت در این شیرها بر روی ایمنی کار تاثیر بسزایی می‌گذارد؛ به همین دلیل با شناخت بهتر این شیرها می‌توانید محصول ایمن‌تری را خریداری کنید. 

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

خرید باکیفیت‌ترین شیر برقی

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

شیر سوزنی استیل

شیرهای سوزنی یکی از مدل‌های شیرهای صنعتی هستند که با نام نیدل ولو نیز شهرت دارند. این شیرها از یک قطعه سوزنی مانند که توسط رزوه‌های طراحی شده در آن حرکت دارند، جریان سیال را تنظیم و کنترل می‌کنند. این شیرها کارکردی شبیه به شیرهای بشقابی و یا گلوب دارند. شما با باز کردن این شیرها می‌توانید جریان سیالات را در لوله کشی آزاد کنید. با بستن این شیر مسیر عبور و خروج سیالات به صورت کامل مسدود خواهد شد.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های شیرهای سوزنی، کنترل دقیق جریان است. شما پس از این که این شیرها را چند دور بچرخانید، کمی مسیر حرکت سیالات باز می‌گردد و همین امر از بروز انفجار در سیستم جلوگیری خواهد کرد. برای این که از کیفیت و استاندارد بودن این شیرها اطمینان حاصل نمایید، ما به شما خرید از نوین صنعت را پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات فنی شیر سوزنی

جنس غلاف این شیرها با توجه به کارکردی که دارند مشخص می‌گردد. غلاف‌های برنجی و فولاد ضد زنگ از جمله بهترین جنس شیرهای سوزنی هستند. این شیرها می‌توانند فشارهای بالا را نیز تحمل کنند. درجه دمایی قابل تحمل برای این شیرها ۳۸ درجه سانتی گراد و فشار آن ۶۸۹ بار است. اندازه پورت و مجرای شیرهای سوزنی متنوع است و بازه گسترده‌ای را می‌تواند در بر داشته باشد؛ همچنین از این شیرها می‌توان در دمای کم و یا زیاد استفاده کرد.

🔶 🔶 🔶 🔶 🔶

مشاهده و خرید انواع شیر پنوماتیک

🔶 🔶 🔶 🔶 🔶

اجزای شیر سوزنی

شیرهای سوزنی اغلب به صورت دستی کارکرد دارند، ولی برخی از نمونه‌ها نیز به صورت اتوماتیک کار می‌کنند؛ به همین منظور برخی از صنایع این شیرها را با نام شیر برقی نیز می‌شناسند. این شیرها از اجزا و قطعات مختلفی تولید می‌شوند که میزان عملکرد این محصول را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از جمله اصلی‌ترین قطعات شیر سوزنی می‌توان به دستگیره شیر، درپوش، مهره، بدنه، لورینگ، پکینگ، ساقه، پیچ دستگیره و نشیمنگاه اشاره کرد. جنس هر یک از قطعات این شیر تعیین کننده کیفیت آن است؛ به همین دلیل برای خرید شیر سوزنی باید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا این قطعات به صورت فابریکی به شما ارائه گردند.

شیر سوزنی نیدل ولو

جنس شیر سوزنی

جنس بدنه شیرهای سوزنی اغلب از استیل، برنج و یا فولاد است. هر یک از این جنس شیرها در موارد خاصی به کار می‌روند. شیرآلات سوزنی استیل اغلب جهت انتقال سیالات اسیدی، خورنده و نفتی و سیالات با دما و فشار بالا به کار برده می‌شوند. شیرآلات فولادی در برابر آب شور و خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. شیرهای سوزنی برنجی نیز اغلب در خطوط انتقال گاز، آب و مایعاتی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

💠 💠 💠 💠 💠

شیر انگل ولو با بهترین قیمت بازار

💠 💠 💠 💠 💠

کاربرد شیر سوزنی

رایج‌ترین کاربرد این شیر پنوماتیک در زمینه ابزار دقیق است. باتوجه به اهمیت بالای این شیرها از بدنه تمام فورج برای تولید این محصول استفاده می‌کنند. به طور کلی شیرهای سوزنی در خطوط مختلفی از جمله صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی برای انتقال و کنترل جریان سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیرآلات می‌توانند سیالات را در تاسیسات و لوله کشی‌ها به خوبی هدایت و کنترل کنند؛ به همین دلیل تاثیر بسزایی بر روی ایمنی کار دارند. نیدل ولو در بسیاری از صنایع وجود دارند؛ برای این که بتوانید تا سال‌ها از این محصول استفاده کنید باید تمامی جوانب آن را مورد بررسی قرار دهید. نوین صنعت در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

نیدل ولو

مزایای شیر سوزنی

✅ این شیرها سرعت عملکرد بالایی در قطع کردن جریانات دارند و به محض چرخش اهرم راه سیالات مسدود می‌گردد.

✅ این شیرها در مدل‌های مختلفی به تولید می‌رسند که هر کدام قابلیت‌های خاصی را برای افراد به ارمغان می‌آورند.

✅ شیرهای سوزنی قابلیت بالایی در ابزارخوری و ماشین کاری دارند و می‌توان آب بندهای آن را تعویض کرد.

✅ افت فشار این شیرها نسبت به مدل‌های مشابه بسیار کمتر است.

✅ کیفیت در ساخت شیرهای سوزنی باعث رضایت خریداران شده است.

✅ بدنه و سایر قطعات این شیر از مقاوم‌ترین آلیاژ آهن است و دوام بالایی دارد.

✅ این شیرها به صورت کاملا استاندارد عمل می‌کنند و ایمنی بالایی دارند.

✅ نیاز به تعمیر و نگهداری پایین شیرهای سوزنی هزینه‌های شما را کاهش داده است.

✅ قیمت شیر سوزنی پایین‌تر از سایر شیرآلات صنعتی است.

✅ عمری طولانی و ماندگاری بالا نیز از دیگر مزایای شیرهای سوزنی به شمار می‌رود.

✅ این شیرها ایمنی بسیار بالایی دارند و خطر کمتری را متوجه شما می‌کنند.

✅ دبی این شیرها را می‌توان به صورت دقیق تنظیم کرد.

✅ شما می‌توانید از این شیر در فشار و دمای بالایی استفاده کنید.

✅ این شیرها قدرت آب‌بندی بسیار بالایی دارند.

انواع شیر سوزنی

🔶 شیر سوزنی نرمال: شیرهای نرمال بیشترین کاربرد را در خطوط تولید جریان جهت شکستن و کنترل فشار جریان دارند.

🔶 شیر سوزنی رینگ پره‌ای: این شیرها برای کاهش فشار جریان مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیرهای رینگ پره‌ای فشار بیشتری را نسبت به شیرهای نرمال تحمل می‌کنند.

🔶 شیر سوزنی با سیلندر سوراخ دار: این شیر برای کنترل فشار جریان و کنترل دبی کاربرد دارند. شیرهای سیلندر سوراخ دار در دو مدل هود دار و بدون هود به بازار عرضه می‌گردند.

البته شیرهای سوزنی از نظر جنس بدنه نیز در سه مدل شیر سوزنی با بدنه مستقیم، شیر سوزنی با زاویه ۹۰ درجه و شیر سوزنی با بدنه تسمه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند. شیر سوزنی آکاردئونی که به آن گلوب ولو نیز می‌گویند، نوع دیگری از شیرهای سوزنی است که برای قطع و وصل کردن جریان روغن و یا سیالات با حرارت بسیار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شیر سوزنی یا گلوب ولو فولادی

ساختار شیر سوزنی

ساختار شیر سوزنی و شیر انگل ولو شبیه به شیر کروی است. تفاوت این دو در این است که در شیرهای سوزنی به جای دیسک در انتهای میله اصلی شیر یک قطعه مخروطی مانند بلند دارد؛ همین ساختار سوزنی مانند این شیرها موجب می‌گردد که نسبت به شیرهای کروی سطح نشست کمتری داشته باشد. معمولاً شیرهای سوزنی را در محل‌هایی نصب می‌کنند که قرار است فرایند کنترل دبی جریان در آن صورت گیرد. وجود رزوه‌های ریز و درشت بر روی این شیرها، حرکت سوزن این شیر را به ازای چرخش دسته کاهش می‌دهد؛ در نهایت این کار به افزایش دقت عمل این شیر در کنترل جریان می‌انجامد.

✍️ سخن نهایی

نیدل ولو یا شیر سوزنی یکی از نمونه‌های پرکاربرد در صنایع است که با استفاده از آن می‌توان انواع سیالات را هدایت و کنترل کرد. این شیرها بر اساس عملکرد و جنس بدنه در مدل‌های مختلفی موجود است که باید به صورت دقیق و بر اساس نیاز شما تعیین گردد. اغلب پمپ فشار ثابت گاورنری برای کاهش نوسانات از این شیرها در هنگام تخلیه استفاده می‌کنند؛ همچنین این شیرها کاربرد آزمایشگاهی نیز دارند. جنس بدنه این شیرها باید از فولاد ضد زنگ تولید گردد و ایمنی بالایی داشته باشد تا بتواند به خوبی عمل کند. کارشناسان نوین صنعت آماده پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان هستند؛ نظرات خود را برای ما کامنت بگذارید.

نوشته شده در تاریخ ۲ اسفند ۱۴۰۰

1 دیدگاه در “شیر سوزنی

  1. سعید قنبری گفت:

    با سلام، تولید کننده والوهای سوزنی تمام استیل هستیم، متقاضی همکاری با ما هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *